Lihoviny

WhiskyKteré lihoviny jsou právě teď v akční nabídce zjistíte na našich webových stránkách.

K oblíbeným lihovinám, zejména na území České republiky, patří pálenka. Jiným názvem šňaps nebo kořalka. Jedná se o lihovinu, která vzniká destilací zkvašeného rmutu. Mezi nejznámější ovocné pálenky patří slivovice, jabkovice, višňovice nebo hruškovice. K významným producentům patří lihovar Rudolf Jelínek nebo Božkov.

Rum je alkoholický nápoj, jež je destilovaný z melasy, nebo ze šťávy z cukrové třtiny. Existuje několik druhů rumu. Jde především o světlý, tmavý a rum určený pro vaření. K velmi kvalitním rumům patří například Captain Morgan nebo Bacardi. Tuzemský rum je náhražkou pravého rumu, který se dochucuje potravinářským lihem zředěným rumovou trestí. Právě tuzemský rum bývá často součástí akčních slev. Oblíbený je především Božkov Tuzemský nebo Jihočeský Božkov.

Lahodný alkoholický nápoj, který se vyrábí z destilovaných obilnin se nazývá whisky. Toto pití se vyrábí především v Americe. Whisky Ballantine´s, Tullamore Dew nebo Skotská whisky patří k nejvíce zakupovaným značkám whisky.

Vodka je další oblíbeným alkoholickým výrobkem. Většinou obsahuje kolem 35-70 % alkoholu. Nejčastěji se vyrábí z obilí. V akčních nabídkách naleznete nejen vodky značky Boris Jelzin, Božkov, vodka Pražská nebo Hanácká.

Mezi další lihoviny dále patří gin, tequila, brandy nebo koňak.