Víno

VínoV obchodech je možné zakoupit různé druhy vína. A to:

  1. šumivá vína – velmi často jsou označována jako sekty. Jsou skladována ve skleněných lahví s korkovým či plastovým uzávěrem. Velmi často jsou zaměňována se šampaňským vínem. K oblíbeným produktům patří zejména Bohemia Sekt, Sekt Avanti nebo Sekt Dorato.
  2. bílá vína – jde o víno, které se vyrábí z bílých, růžových, červených nebo modrých hroznů vinné révy. Vína, která jsou vyrobena z červených nebo modrých hroznů se nazývá klaret. Bílá vína bývají sladší než vína červená. K oblíbeným značkám patří vína z Templářských sklepů nebo vína z Velkých Pavlovic. Každý týden můžete narazit na vína, která jsou právě v akční nabídce.
  3. červená vína – jsou vyráběna jenom z modrých hroznů. V červeném víně je větší obsah tříslovin a léčivých látek, jako je resveratrol. Oproti bílému vínu je červené více trpčí. Podle odborníků má pití červeného vína, příznivý vliv na zdraví. Chcete-li něco málo ušetřit, podívejte se, jaká vína jsou na akčních slevách. K oblíbeným vínům patří André, Modrý portugal, Svatovavřinecké nebo Cabernet Sauvignon.
  4. ovocná vína – jde o vína, která mají velice výraznou a osobitou chuť i aroma. Tato vína se vyrábí z různých druhů ovoce či bylin.

Mezi vína se také řadí oblíbený burčák nebo saké.